تبلیغات
هابیل - تغییر نام مدرسه عالی شهید مطهری به دانشگاه بدون كار كارشناسی انجام شد
فیدها:
ATOM
RSS
عضویت در خبرنامه

تغییر نام مدرسه عالی شهید مطهری به دانشگاه بدون كار كارشناسی انجام شد

به نقل از خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: یك دانش‌آموخته مدرسه عالی شهید مطهری با بیان اینكه تغییر نام مدرسه عالی شهید مطهری به دانشگاه بدون كار كارشناسی انجام شد، از شورای عالی انقلاب فرهنگی خواست تا این مصوبه را مورد بازنگری قرار دهد.

میثم رمضانعلی فارغ‌التحصیل مقطع كارشناسی رشته فقه و حقوق مدرسه عالی شهید مطهری در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، در خصوص مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تبدیل مدرسه عالی شهید مطهری به دانشگاه با بیان اینكه این مصوبه دارای دو نكته است، اظهار داشت: نكته اول بحث وحدت و حوزه و دانشگاه و نكته دوم نیز وضعیت فعلی این مدرسه به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی كه مربوط به بررسی تبدیل مدرسه عالی شهید مطهری به دانشگاه بود، آقای امامی كاشانی این شخصیت فاخر حضور داشت و به خاطر توجیهات ایشان و درخواستشان مبنی بر تبدیل مدرسه عالی به دانشگاه این مصوبه توسط شورا به تصویب رسید.

رمضانعلی با اشاره به اینكه آیت‌الله امامی كاشانی دلیل این تغییر را جذب بیشتر و بهتر افراد عنوان كرده بود، تصریح كرد:‌ آقای امامی كاشانی در آن جلسه اعلام كردند كه به دلیل وجود نام مدرسه افراد جذب نمی‌شوند و اگر مدرسه دانشگاه شود موقعیت بهتری برای جذب افراد خواهیم داشت.

این دانش‌طلب سابق مدرسه عالی شهید مطهری ادامه داد: اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی با رای جدی تبدیل مدرسه را به تصویب رساندند اما متاسفانه قبل از این تصویب هیچ كار كارشناسی برای بررسی ابعاد این مصوبه از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی صورت نگرفت.

وی با ابراز انتقاد از به تصویب رساندن این مسئله توسط شورایعالی انقلاب فرهنگی، تبدیل مدرسه عالی شهید مطهری به دانشگاه را به دور از چشم بعضی از مسئولان این مدرسه عنوان كرد و گفت:‌ به طور مثال آقای بهرامی معاون امور طلاب آقای امامی كاشانی در جریان این تبدیل نبوده و از اخبار منتشره متوجه این مسئله شدند.

رمضانعلی در ادامه با بیان اینكه دو طیف در مدرسه عالی شهید مطهری وجود دارد، اظهار داشت: طیف اول شامل معاون آموزشی و پژوهشی مدرسه و همچنین با همراهی تعدادی از مدرسان است كه انتقادهایی نیز نسبت به مدیریت آنها در مدرسه وجود دارد.

این دانشجو ادامه داد: طیف دیگری شامل معاون امور طلاب مدرسه و تا حد زیادی آقای امامی كاشانی و طیف زیادی از طلبه‌ها كه فضای دانشگاهی و طلبگی را با هم می‌خواهند، وجود دارد.

وی تصریح كرد: طیف اول هدفش این بوده است كه این مدرسه به دانشگاه تبدیل شده و وضعیت مدیریتی آنها بهتر شود و آنها بهترین راه برای به دست آوردن یك دانشگاه را با تبدیل مدرسه به دانشگاه طی كردند و در واقع با این تبدیل تولیت دخل كمتری در امور مدرسه خواهد داشت.

رمضانعلی یادآور شد: چهارشنبه هفته گذشته آقای امامی كاشانی با حضور در جمع دانشجویان اعلام كردند كه بنده به عنوان تولیت در مدرسه حاضر خواهم بود و فضای موجود تبدیل به كلاس درس شده و ساختمان آموزشی جدیدی ساخته می‌شود كه با این گفته‌ها عملا تأسیس جدید رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینكه مدرسه عالی شهید مطهری وحدت حوزه و دانشگاهرا محقق می‌كند، خاطرنشان كرد كه بهتر است وضعیت این مدرسه تغییر نكرده و تحت تاثیر قرار نگیرد.

این دانشجو با ابراز انتقاد مجدد نسبت به مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی بدون انجام كار كارشناسی، گفت: معمولا مصوبه‌های این شورا با انجام 4 یا 5 ماه كار كارشناسی به تصویب می‌رسد، اما اكنون این مصوبه بدون كوچكترین كار كارشناسی به تصویب رسید.

رمضانعلی خواستار لغو مصوبه تبدیل مدرسه عالی شهید مطهری به دانشگاه از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگ شد.

وی همچنین از رسانه‌ها خواست تا با انتشار نظر مقام معظم رهبری نسبت به این این مدرسه و دلایل اصلی مخالفت دانش‌طلبه‌ها با تبدیل مدرسه به دانشگاه، افرادی كه دغدغه انقلاب داشته و دلسوز هستند را آگاه كنند.

دیدگاه ها ( )